I BIEG ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W GMINIE SZASTARKA

Utworzono dnia 06.03.2023
Dziękujemy za to, że byliście z nami ????????‼️
Mimo niskich temperatur????na Starcie białej
i czerwonej trasy nie zabrakło biegaczy!
Blisko 300 osób wzięło udział w „I Biegu Żołnierzy Wyklętych w Gminie Szastarka”
Z flagami w rękach, uśmiechem na ustach i miłością do Ojczyzny w sercu biegli...❤️????????❤️
Bieg miał na celu upamiętnienie żołnierzy II konspiracji, działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną.
Po zakończeniu Biegu na parkingu przy Kaplicy MB Częstochowskiej w Majdanie-Obleszcze odbyło się:
- wspólne odśpiewanie Hymnu????????
- Apel Poległych oraz Salwa Honorowa, wszystko to z udziałem Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej im. Pułkownika Tadeusza Zieleniewskiego z Majdanu -Obleszcze.
Podczas wydarzenia zorganizowana była wystawa kolekcji przedmiotów pochodzących z wojny o tematyce militarnej, sprzętu wojskowego oraz występy Męskiego Zespołu Śpiewaczego „Majdaniacy”????????
Przemówienia okolicznościowe do wszystkich uczestników wydarzenia skierowali obecni na Mecie:
Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
Radna Sejmiku WL Anna Baluch
Pogoda wytrzymała prawie do końca uroczystości zaplanowanych na Mecie….
Dziękujemy Wójtowi Gminy Szastarka Artur Jaskowski za zaangażowanie w przygotowaniach, Prezesowi Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc Michał Stawiarski za współpracę jak zawsze profesjonalnie ????, członkom Stowarzyszenia WLS, Przewodniczącemu Rady Gminy Michałowi Kosikowskiemu, Paniom kucharkom z Publicznej Szkoły Podstawowa w Blinowie za smaczną grochówkę , Druhom Strażakom OSP z terenu Gminy Szastarka oraz Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku za zabezpieczenie naszego Biegu.
Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy w Szastarce za pomoc techniczną.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy swoim dobrym sercem, zaangażowaniem materialnym oraz rzeczowym sprawili, że nasz dzisiejszy Bieg mógł zostać zorganizowany w takiej a nie innej oprawie !!
Partnerzy wydarzenia:
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Program „Warto Być Polakiem”
Totalizator Sportowy Lotto
Patronatu Honorowego udzielili:
Poseł do Europarlamentu Beata Mazurek
Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
Patronatem medialnym Bieg objęli: TVP3 Lublin, , lublin112.pl, Radio ESKA Kraśnik, Dziennik Wschodni, Goniec Gazeta Powiatowa, kraśnik24.pl.

Utworzono dnia 06.03.2023, 15:26