JUBILEUSZ 50-LECIA "BLINOWIANEK"

Utworzono dnia 15.07.2021
JUBILEUSZ 50-LECIA ZESPOŁU ŚPIEWACZO-OBRZĘDOWEGO "BLINOWIANKI"Z BLINOWA
Obchody Jubileuszy rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Zespołu Śpiewaczo-Obrzędowego „Blinowianki”, którą odprawił proboszcz parafii Blinów ksiądz Piotr Wąsek. Po mszy świętej wszyscy zaproszeni na świętowanie jubileuszu udali się do Gminnego Centrum Kultury w Polichnie.
Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie Ewa Białoń uroczyście powitali wszystkich obecnych. W uroczystości udział wzięli : Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Choma, Członek Zarządu Powiatu Pan Radny Henryk Fils, Przewodniczący Rady Gminy Pan Michał Kosikowski wraz z Radnymi, Sekretarz Gminy Pani Jadwiga Wielgus, Pan Andrzej Sar , Pani Kornelia Sar, Pani Janina Biegalska, Pan Andrzej Wojtan, Pani Barbara Nazarewicz, Monika Kaczkowska -Nizińska, przyjaciele zespołu, dyrektorzy i zespoły z zaprzyjaźnionych domów kultury oraz zespoły działające przy GCK.
Zaproszeni goście zabierali głos składając życzenia, bukiety kwiatów, dyplomy i upominki. Panie otrzymały wiele gorących słów, gratulacji
i podziękowań za działalność i kultywowanie tradycji polskiej wsi, za przekazywanie tych wartości młodszemu pokoleniu, promowanie naszej małej Ojczyzny.
Z okazji złotego jubileuszu Zespół otrzymał Odznakę Honorową "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”, którą w imieniu Marszałka Województwa Pana Jarosława Stawiarskiego wręczyła obecna na uroczystości Pani Anna Baluch Radna Sejmiku WL oraz "Medal Starosty Powiatu Kraśnickiego", który został wręczony przez samego Starostę Kraśnickiego Pana Andrzeja Rollę.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż panie 1 lipca odebrały nagrodę im. Oskara Kolberga przyznawaną „za zasługi dla kultury ludowej”.
Jubileusz jaki przeżyły Panie był ważnym świętem i wydarzeniem a także okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć i wyznaczenia nowych planów i zadań na przyszłość. Skłaniał do refleksji, wspomnień i przemyśleń.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem : Jubileusz 50-lecia Zespołu Śpiewaczo- Obrzędowego „Blinowianki” z Blinowa objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski
Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury w Polichnie oraz Wójt Gminy Szastarka
Partnerem wydarzenia było województwo lubelskie- „Lubelskie Smakuj Życie” oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
Serdecznie gratulujemy tak długiego jubileuszu i życzymy kolejnych udanych
i owocnych lat działalności.
Dziękujemy za wszelki trud służący ubogacaniu naszego kulturalnego dziedzictwa.

GALERIE:

GALERIA 3