XVII Międzypowiatowy Festiwal Orkiestr Dętych

Utworzono dnia 24.07.2019

XVII Międzypowiatowy Festiwal Orkiestr Dętych w Polichnie już za nami
rozpoczął się o godz. 12.00 uroczystą mszą św. celebrowaną przez ks. kan. Krzysztofa Piskorskiego.
Następnie mieszkańcy Polichny oraz goście zaproszeni udali się na stadion sportowy wraz z pierwszymi dźwiękami orkiestr, które reprezentując swoje miejscowości przeszły w uroczystym korowodzie.
Po zaprezentowaniu się w przemarszu muzycy ustawili się na płycie boiska.
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie Ewa Białoń powitała wszystkie orkiestry oraz gości śpiewając wspaniały utwór Haliny Kunickiej „Orkiestry Dęte”.
Po czym na scenie pojawił się Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski, który wraz
z panią Dyrektor przywitał wszystkich wspaniałych gości.
W wydarzeniu udział wzięli Pan Jerzy Bielecki poseł na Sejm RP, Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego, Anna Baluch Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego, Marek Kos Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Andrzej Rolla Starosta Powiatu Kraśnickiego, Artur Pizoń Starosta Powiatu Janowskiego, Bogdan Zuń Radny Powiatu Kraśnickiego, Andrzej Maj Radny Powiatu Kraśnickiego, Stachula Stefan Radny Powiatu Kraśnickiego, Witold Kowalik Burmistrz Miasta Modliborzyce, Paweł Głąb Wójt Gminy Wilkołaz,
Jacek Dzikowski Komendant Powiatowy Policji, Michalczyk Tomasz Komendant Powiatowej Straży Pożarnej, Stefan Skórski Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, Artur Sępoch Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, Radni Gminy Szastarka na czele z Przewodniczącym Michałem Kosikowskim, kierownicy UG Szastarka na czele z Sekretarz Jadwigą Wielgus, sołtysi Gminy Szastarka oraz Dyrektorzy Szkół z terenu naszej gminy.
Po uroczystym otwarciu Festiwalu, którego dokonał Wójt Artur Jaskowski rozpoczęły się koncerty indywidualne orkiestr. Mimo niesprzyjającej aury stadion zapełnił się słuchaczami.
Z uznaniem należy stwierdzić, iż w XVII Festiwalu Orkiestr Dętych, wzięło udział 9 Orkiestr z terenu powiatu kraśnickiego, janowskiego oraz bialskiego. Łącznie na scenie podczas jednego niedzielnego popołudnia wystąpiło ok. 250 muzyków z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Orkiestry, które zaprezentowały swój dorobek artystyczny to: gospodarze Festiwalu Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury
w Polichnie
Młodzieżowa Orkiestra z Wilkołaza
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Urzędowie
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku
Sławatycka Orkiestra Dęta
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedrzwicy Kościelna
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzyżewic
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej
Orkiestra Dęta z Batorza
Serdecznie dziękujemy wszystkim orkiestrom za udział, publiczności za brawa i wspaniały doping.

Jesteśmy dumni, że udaje nam się pielęgnować miłość do orkiestr dętych.
Festiwal nie ma charakteru konkursu. Przybyłe orkiestry nie rywalizują ze sobą tylko wspólnie przeżywają miłe chwile i prezentują swój dorobek artystyczny, ukazując jak ciekawa i przyjemna w odbiorze może być muzyka grana na instrumentach dętych. Festiwal jest okazją do muzycznego dialogu orkiestr dętych wspólnej integracji.
Jako impreza muzyczna nasz Festiwal stał się ważnym czynnikiem kulturotwórczym, gdzie muzycy zachwycają zgromadzoną publiczność dźwiękami płynącymi z instrumentów dętych.
Kolejna edycja Festiwalu była okazją to stworzenia interesującego programu artystyczno-rozrywkowego, niestety warunki pogodowe nagły deszcz i silny wiatr zmusiły organizatorów do przerwania występów na scenie. Na scenie nie wystąpiły : Błękitne Korale z Zakrzówka, Kapela Kalina-Folk Polichny oraz Meffis.
Po ponad 2,5 godzinnej przerwie w programie, na scenie pojawiła się Krystyna Giżowska a zaraz po Niej Gwiazda wieczoru CLEO.
Impreza zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami.
Nad sprawami porządkowymi i bezpieczeństwem festiwalu czuwali druhowie strażacy z jednostek Blinowa, Polichny i Szastarki Stacja.
Nasz Festiwal odbył się dzięki współorganizacji Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim.
Bardzo dziękujemy wszystkim Sponsorom, którzy wsparli nas na wiele różnych sposobów.
Dziękujemy również, wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowania Festiwalu. Radość uczestników i zaproszonych gości oraz miła atmosfera stworzona przez wszystkich obecnych jest
najlepszą nagrodą za włożony trud w przygotowania i organizację tak dużego przedsięwzięcia.

GALERIA 1

Utworzono dnia 24.07.2019, 13:21