Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE 2023

Utworzono dnia 22.08.2023
Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba ….
W sobotę 19 sierpnia odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Szastarce. To wyjątkowy moment, w którym zbieramy się jako wspólnota oraz czujemy silne więzi łączące nas z tradycją i ziemskimi darami. Wspólnie celebrujemy ciężką pracę rolników i ich trud włożony w tegoroczne plony. W ostatnim czasie nasi rolnicy mierzą się z mnóstwem problemów. Jest to dla nich bardzo trudny czas, tym bardziej – w tym szczególnym dniu – podziękowaliśmy im za ich wysiłek.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szastarce. Udział w niej wzięli Starostowie Dożynek Gminnych, Starostowie Dożynek Parafialnych, Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski, Przewodniczący Rady Gminy Szastarka Michał Kosikowski, Starosta Kraśnicki Paweł Kudrel, Grupy Wieńcowe z terenu gminy Szastarka oraz zaproszeni goście. Następnie po nabożeństwie Korowód Dożynkowy przeszedł na boisko sportowe przy Zespole Szkół w Szastarce, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Dożynek poprzez obrzęd złożenia przez Starostów Gminnych – Panią Magdalenę Białą oraz Pana Michała Matysiaka, chleba z tegorocznych zbóż na ręce gospodarza naszej gminy – Wójta. Po obrzędzie dzielenia chlebem głos zabrali zaproszeni goście.
W części artystycznej na scenie mogliśmy podziwiać artystów tj.: Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki, Zespół Śpiewaczy „Blinowianeczki” z Blinowa, Męski Zespół Śpiewaczy „Majdaniacy” z Majdanu-Obleszcze, solista Mirosław Kolasa, Kapela „Kalina-Folk” z Polichny, Kapela „Czerwona Róża” z Szastarki oraz Kapela Ludowa z Gościeradowa.
Wieczorną częścią programu była dyskoteka pod gwiazdami z DJ Beat Crush.
Ważnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursów gminnych na najpiękniejszy ogródek, pasiekę oraz wieniec dożynkowy. W tegorocznej edycji Dożynek konkurs
na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrała parafia z Wojciechowa. Jednocześnie wieniec stał się reprezentantem gminy Szastarka podczas Dożynek Powiatowych w Wilkołazie.
W trakcie trwania uroczystości można było skosztować pysznych dań i przekąsek przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Blinowa Pierwszego, Koło Gospodyń Wiejskich z Huty Józefów, Koło Gospodyń Wiejskich w Starych Moczydłach oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Brzozowianki”, a także skorzystać ze ścianki wspinaczkowej Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z terenu Kraśnika i Urzędowa – organizacja zrzeszona w Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce. Dodatkowo były również stoiska promocyjne KRUS oddział w Kraśniku, ARiMR oddział w Kraśniku oraz Gminnego Koła Pszczelarskiego w Szastarce.
Organizatorami tegorocznych Dożynek byli: Wójt Gminy Szastarka, Rada Gminy Szastarka, Gminne Centrum Kultury w Polichnie oraz Zespół Szkół w Szastarce. Natomiast Partnerem wydarzenia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
i Przeciwdziałania Narkomanii w Szastarce. Dzięki pomocy Komisji Organizatorzy mogli stworzyć darmową strefę zabaw dla dzieci, w której znajdowały się dmuchańce.
Organizatorzy składają gorące podziękowania Panu Dariuszowi i Karolowi Rubajom za pomoc w dekoracji placu.
Ogromne podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów, byli to: EL-TRANS Maria Czajka, EKOLNAD Wojciech Wojtaszek, Stokrotka Mirosław Kowlik, Groszek FIRMA HANDLOWA Longina Spryszak, EMPEL Michał Mróz i Paweł Król, FERMA DROBIU Krzysztof Lewandowski, Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku, SNIEŻYNKA Grzegorz Wcisło, Wod-Bud Zdzisław Wojtaszek, Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe GRZEŚ-TRANS Grzegorz Łukasik, PBI Mieczysław Lis, SKUP HURTOWY OWOCÓW MIĘKKICH I WARZYW Michał Godula, SKLEP WIELOBRANŻOWY Andrzej Kopyciński, PROSIACZEK Domowy Wyrób Wędlin Sławomir i Anna Pudło oraz EL- INSTAL Zbigniew Jachura.

GALERIA

Utworzono dnia 29.08.2023, 09:03

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny